Ferda Mravenec je zpět! Ožívá nejen v muzikálu, ale také v létě s dětmi v amfiteátrech.

Ferda Mravenec a jeho neodmyslitelní přátelé v čele s Broukem Pytlíkem ožijí v obnovené premiéře originálního českého muzikálu producenta a skladatele Leška Wronky už 17. března 2017 v Divadle Hybernia v produkci společnosti Musical Production a Lewron music center. Nezapomenutelné hrdiny dětských knih spisovatele, žurnalisty, kreslíře a také entomologa Ondřeje Sekory ztvární přední interpreti české muzikálové scény v čele s mladým Vojtěchem Drahokoupilem. Berušku si zahraje Andrea Gabrišová.

Dále hrají: A. Slanina, Z. Fric, M. Šemík, D. Hůlka, F. Prokešová a M. Wronková. Texty písní mají na svědomí Vladimír Čotr a Václav Kopta.  Autorem muzikálu je Lešek Wronka. Režie a choreografie se ujme Libor Vaculík. Dokonalé kostýmy vznikly z dílny Romana Šolce. CD vydal Lewron music center.

Toto CD bylo pokřtěno 28. listopadu 2016 v Praze – Nejočekávanější dětské CD s písněmi z nově připravovaného muzikálu Ferda Mravenec se dočkalo svého křtu v Bontonlandu na Václavském náměstí. Toho se ujal Libor Bouček, jenž také přiložil ruku k dílu tím, že CD namluvil. „Tuto nabídku jsem nemohl odmítnout, Ferdu Mravence jsem jako dítě miloval,“ netajil se moderátor.

Ambicí staronového projektu je podle tvůrců zaujmout jak malé diváky, tak i jejich rodiče. Muzikál chce kromě prvotřídních pěveckých a hereckých výkonů nabídnout i originální choreografii a výpravu. Zdánlivě malý a banální svět hmyzu Ondřeje Sekory má v pražském Divadle Hybernia ožít do velkolepého představení plného krásné hudby, tanečních čísel, vizuálních efektů a nápadité scény. Nouze nebude o napínavá dramata, milostnou zápletku, komické prvky ani akrobatická vystoupení.

Kromě samotného muzikálu si aktéři připravují i další akce s pracovním názvem Radovánky. S hvězdami muzikálu budou moci tak malí i velcí zažít spousty legrace nejen v divadle.

Termíny akcí:
Amfiteátr Lochotín Plzeň 8.7.2017
hrad Veveří Brno 15.7.2017
areál zámku Sázava 22.7.2017
Přírodní amfiteátr Konopiště 29.7.2017
Přírodní amfiteátr Praha 13 5.8.2017
Hipodrom Most 12.8.2017
Přírodní amfiteátr Loket 19.8.2017
Přírodní amfiteátr Strážnice 26.8.2017
Slezkoostravský hrad Ostrava 2.9.2017

www.lewronmusic.cz

www.musical-production.cz

www.bontonland.cz

Vstupenky na muzikál zakoupíte v pokladně divadla Hybernia a také v síti Ticketportal.