World Music Festival

Tisková zpráva vydaná u příležitosti konání 3.pražského ethnofestu, který proběhne příští středu 29.9.2010 v Lucerna Music Baru v Praze.

Tisková zpráva

Ve středu 29.září 2010 v 18 hodin se v Lucerna Music Baru bude konat již 3. ročník Pražského ethnofestu, stejně jako v loňském a předloňském roce pod záštitou pražského primátora MUDr. Pavla Béma. Pořadatelem je Rádio Ethno 90,7 FM ve spolupráci s Lewron Music Center a za partnerství Magistrátu hlavního města Prahy.

Stejně jako v předchozích ročnících, i letos se pražskému publiku představí soubory a umělci ze všech koutů světa. Můžete se těšit na vystoupení zairského kytaristy So Kalmeryho, ruské folkrockové hvězdy Reelroad, moravské moderní cimbálovky Medicimbal, slovenskou kapelu Hrdza, která dnes představuje absolutní špičku slovenské world music, netradiční spojení romských hudebníků Ivety Kováčové a Mária Biháriho se skladatelem a multiinstrumentalistou Tomášem Reindlem (Al Yaman), úvod ethnofestu podobně jako loni obstará světoznámý pražský gymnasiální pěvecký sbor Besharmonie. Objevem ethnofestu bude mladá folk-country zpěvačka Lenya.

Smyslem a cílem Pražského ethnofestu je přivést na společné jeviště umělce zastupující mnohotvářnost hudby celého světa, přispět ke vzájemnému poznávání a chápání rozmanitých kultur, k porozumění, toleranci a vzájemné inspiraci.

1. ročníkem Pražského ethnofestu v roce 2008 zahájilo své vysílání první české rádio specializované na world music, pražské Rádio Ethno 90,7 FM. Letos k tomuto pražskému kmitočtu přibyla také frekvence 99,4 FM, na níž vysílá Rádio Ethno od 24.6.2010 i v Brně. 3. ročník Pražského ethnofestu tak bude také příležitostí oslavit narozeniny tohoto rádia.

3. ročník Ethnofestu je zároveň uspořádán jako benefiční akce na podporu Nadačního fondu Impuls, který pomáhá rozvoji zařízení k léčbě roztroušené sklerózy.