Lewron orchestra

Projekty v rámci Lewron Orchestra

V rámci projektů Lewron orchestra byla uskutečněny tyto akce a představení:

Lucerna v plamenech
Olza
Vichry

Koncert Lewron Orchestra je zpět! Lucerna v plamenech

6.listopadu, Praha, Lucerna Velký sál

Jediný koncert vybraných skladeb z projektů Lewron Orchestra Olza a Vichry, doplněný světovou premiérou čtyř skladeb z nově připravovaného projektu Exodus. Originální hudba Leška Wronky spojená se zajímavými efekty, doprovázená choreografií s erotickým nábojem a extravagantními kostýmy tvoří neobvyklou koncertní show. Z pěveckých hvězd se představili například Ewa Farna, Jan Toužimský, Martina Balogová, či David Uličník.

Záznam z koncertu Lewron Orchestra Lucerna v plamenech vychází na DVD v prosinci 2011.

web: www.lewronorchestra.cz

Lewron Orchestra – Olza a Vichry

První multimediální show „Olza“ měla premiéru 25.5.2005 k prvnímu výročí českého vstupu do EU. 3 koncerty, které shlédlo na 5 tisíc diváků, se odehrávaly na masivním pódiu vybudovaném přímo pro show na řece Olze mezi Českým Těšínem a Ciezsynem, spojujícím podobně jako kdysi existující most, několik kultur – českou, polskou, slovenskou a židovskou.


Lewron Orchestra - Olza a Vichry

Lewron Orchestra - Olza a Vichry

„Vichry“, volné pokračování „Olzy“ se uskutečnily na podzim roku 2006 a byly realizovány za finanční podpory EU. Vystoupení proběhlo v 9-ti představeních ve třech hlavních městech Česka, Slovenska a Polska je shlédlo na 15 tisíc diváků.

Význam těchto projektů a jejich přínos pro integrační procesy probíhající v rámci kulturní výměny mezi členy Evropské unie ocenili primátoři hlavních měst Prahy a Bratislavy, starostové Českého Těšína a Ciezsyna, Velvyslanec České republiky v Polsku, Senát Parlamentu České republiky, maršálek Senátu Polské republiky, formou záštity nad těmito projekty.
Obě megashow byly zaznamenány a odvysílány v České televizi, Slovenské televizi a Polské televizi.

Paralelně vedle divadelně-koncertního provedení existuje i koncertní verze Lewron Orchestra, jež se divákům a posluchačům představil například na předávání cen Deska roku 2004, udílení slovenských cen Aurel 2005, reprezentoval Českou republiku na Novoročním koncertu 2007 pořádanou pod záštitou člena evropské komise v Bruselu Jána Figeľa.


Lewron Orchestra - Olza a Vichry